Knygos

 • Bronislovas Matelis “Išgyvenimo dienoraštis”

  Knygoje keturios tikros istorijos apie Lietuvos keliautojų ir alpinistų patirtis - dažnai labai tragiškas. Pamyras, Tian Šanis, Altajus, Tatrai - šiuose kalnuose vyksta aprašomos istorijos. Autorius ne tik aprašo faktines aplinkybes, bet ir analizuoja psichologines herojų situacijas.
  “Jaučiausi, tarsi pats kartu su jais ir autoriumi gyvenau kalnų ir viršūnių svajone, kopiau, kentėjau, žengiau būties ašmenimis. Buvo be galo tikra, nes visose šiose kelionėse skaitytoją lydi profesionali žurnalisto ir tuo pačiu keliautojo plunksna.” - rašo Vladas Vitkauskas knygos pratarmėje.
  Knygoje gausu nuotraukų, kopimo schemų ir žemėlapių.
  Puiki knyga tiek keliaujantiems, tiek besiilsintiems fotelyje!

  1495
  Erikas Laiconas 'Vidurdienio tamsa'

  Knyga apie speologiją - daugybė informacijos apie požemio entuziastų keliones, ekspedicijas, nuotykius. Daug istorinės ir mokslinės informacijos. Erikas Laiconas yra žymiausias speleologas ir šios veiklos pradininkas Lietuvoje. Per daug metų įsiskverbė į 41 šalies urvą, vadovavo keliolikai ekspedicijų, atliko daugiau nei 270 kelionių 69 šalyse. Eilę metų Lietuvos speleologų organizacijos vadovas. Knygoje daugybė nuotraukų, schemų, žemėlapių - tikra lobių skrynia speleologijos mėgėjams ir kelionių entuziastams! 

  “…Tylos ir amžinos tamsos, požeminių upių ir krioklių, milžiniškų įgriuvų ir siaurų plyšių karalystė. Tai pasaulis, kuriame tarp nepakartojamo ir nežemiškai nuostabaus grožio požeminių peizažų paslaptys slypi kiekviename žingsnyje…”

  1895
  Райнхольд Месснер “Хрустальный горизонт”

  Kiekvieno kalnų mylėtojo bibliotekos perliukas! Alpinizmo legenda Reinhold Messner pirmasis įkopė į visus 14-a aštuoniatūkstantininkų. Knygoje autorius pasakoja apie savo kelionę po Tibetą ir solo kopimą į Everestą be deguonies 1980 m. Puikus tekstas su daugybe nuotraukų. Knyga rusų kalba, išleista 1990 m. - jau tapusi bibliografine retenybe. 

  Reinholdą Mesnerį vadina visų laikų žymiausiu alpinistu. Jo vardas spaudoje pasirodo su aukščiausio laipsnio epitetais: sėkmingiausias alpinistas, produktyviausias rašytojas alpinistas, aistringiausias gamtos saugotojas. Pagaliau, populiariausia asmenybė, lenkianti žymiausius sportininkus ir aktorius. Mūsų amžininkas tapęs legenda.

  500
  Laipiojimo sportas visiems

  Knyga skirta visiems, besidomintiems laipiojimo sportu. Nesvarbu: pradedantysis, pažengęs mėgėjas, patyręs laipiotojas, profesionalus sportininkas ar treneris. Visų lygių laipiojimo entuzias-tai knygoje ras daug informacijos apie pasiruošimą, treniruotes, įrangą ar laipiotojo psichologiją. Knyga padės tiek laipiojant ir treniruojantis salėje, tiek išsiruošus ant uolų ar į kalnus.

  2495
  Algirdas Kumža "Himalajai. Vienos ekspedicijos dienoraštis" (naujas leidimas)

  A.Kumžos knyga “Himalajai. Vienos ekspedicijos dienoraštis” pasirodė 2005-ais metais iškart po Sisia Pangmos ekspedicijos. Knyga tapo labai populiari, skaitytojai - keliautojai ir alpinistai - pastoviai jos teiravosi. Autorius nusprendė papildyti buvusį tekstą, aprašyti savo vėlesnes keliones, pakalbinti ekspedicijos draugus. Taigi, turime naują puikią knygą, kuri įtrauks į Himalajų ekspedicijos kasdienybę. Autorius rašo: “…visi įvykiai ir veikėjai tikri. Norėjau, kad skaitytojas keliautų kartu su manimi: girdėtų dundančias lavinas, matytų atsiveriančius ledo plyšius, o nuo deguonies stygiaus jam įkyriai spengtų smegenys.”


   

  1599
  Antanas Poška "Nuo Baltijos iki Bengalijos"

  Tai aštuonių tomų pasakojimas apie autoriaus kelionę po Europą, Afriką ir Aziją. Autorius į kelionę išvyko 1929 m., o į Lietuvą grįžo tik po aštuonerių metų, t.y. 1945 m. Buvo sovietų įkalintas, ištremtas į šiaurę, po to perkeltas į Vidurinę Aziją. Nors ir būdamas tremtiniu, dirbo archeologinį ir antropologinį darbą. Grįžo į Vilnių 1959 m. Mirė - 1992 m.
  “Kelionę planuoti - džiaugsmas. Kelionę vykdyti - katorga. Kelionę prisiminti - visko atpildas. Faktiškai gyvenimas ir yra kelionė. ...Atsiminimai lieka atpildas, kuris, rodos, kur kas vertingesnis už patį faktą. Tai žmogaus vidaus praturtinimas, draugiškumo, kantrybės ir aistrų išbandymas. Tad kas gi yra kelionė? ...Keliauti - reiškia nusipurtyti visas kasdienines, menkavertes, ydingas dulkes, pamiršti smulkias, o kartais ir stambesnes intrigėles, atsinaujinti ir papildyti savi vidinį aš - tapti didesniu žmogumi”.

  Prekyboje turime tik VI ir VII tomus.


  500
  Edvardas Žižys "Dviračiu aplink pasaulį"

  Ekspresyvi, nenuobodi knyga. Trumpuose dienoraščio įrašuose - apkeliautų šalių žmonių papročiai, gyvensena, požiūris į kitų tautybių keliautojus. Veiksmas vyksta ne oficialioje, o paprasčiausių, kartais skurdžiausių žmonių aplinkoje. Autorius nestokoja subtilaus, kartais kandaus humoro jausmo, ypač aprašant pačių žygeivių kasdienybę. Tiesiog stebina, kaip jie ir išgyveno tokią ilgą ir sunkią kelionę “nesimušant.” Smagu, kad yra tokių užsispyrusių žmonių, nebijančių ir netinginčių “trankytis” po pasaulį.
  Autorius rašo: “Labai sunkus vaikystėje buvo gyvenimas, atrodė, galimybių keliauti nėra ir nebus. Tėvas už politiką pakliuvo dešimčiai metų į kalėjimą, sudegė namas, likom nuogi ir basi. Įpratau kietai gyventi.
  Atsimenu, mane nustebino vaikiškas atradimas, kad Šventoji įteka į Nerį, Nemuną, ir juo galima nusiirti iki jūros. Mintyse sėsdavau į valtį ir vienas įveikdavau visas kliūtis ir pavojus.
  Galvojau, kokie tie keliautojai laimingi žmonės - laivas sudužo, juos išmetė į salą ir...
  Pamatyti, keliauti - kas galėtų būti geriau?
  Taip ir dabar tebeatrodo.”
   

  500
  Peter Potterfield "Pavojaus zonoje"

  Neįtikėtinos alpinistų kančių istorijos: Mount Foraker, K2, Chimney Rock.
  Knygoje trys pasakojimai apie nelaimes kalnuose. Autorius, azartiškas alpinistas, pasakoja savo išgyvenimus Kaskadiniuose kalnuose (Chimney Rock), taip pat aprašo tragiškas ekspedicijas Aliaskoje (Mount Foraker) ir Karakorume (K2).
  “...Mačiau visą procesą: nuo slydimo ir laisvo kritimo, skaudaus talžymo ir sprogimų šalme. Tai baisiausia dalis, po to kritau - dar kiek laiko sklandžiau, tada trenksmas!...”
  Įtampos kupini siužetai prikausto skaitytoją labiau už detektyvinius romanus.
  Bestseleris JAV - penki leidimai vienas po kito!
   

  500
  William Holgate "Arkatagas. Paslaptingi kalnai"

  Tai istorija apie atkaklią, bet komplikuotą ekspediciją į vieną iš paskutinių neištirtų regionų žemėje. Izoliuotas Takla Makano dykumos šiaurėje ir Tibeto plynaukščių pietuose, Arkatago kalnagūbris liko netyrinėtas nuo Viktorijos laikų.
  Saujelė tyrinėtojų: William Holgate, Tim Martin, šeši jų bendražygiai ir 19 kupranugarių leidosi iš tolimo užkampio - Bash Malgun. Jų laukė trys šimtai mylių negyvenamo plato ir apledėję kalnai. Intriguojantis pasakojimas užvaldo skaitytoją įtemptos, pavojingos ekspedicijos ir nepaliesto grožio laukinės gamtos aprašymais.
  Eric Shipton rašė: Tai galbūt sunkiausiai pasiekiama vieta žemėje, sunkiau nei Antarktida - teritorija aplink labai kalnuota ir negyvenama. Bill Timan ir aš tikėjomės ten patekti, bet tai buvo per toli.
   

  500
  Helga Hengge "Aukščiau tik dangus. Mano kelias į Everestą"

  Helga Hengge pirmoji vokiečių alpinistė, pasiekusi Everesto viršūnę.Ekspedicijos metu jai teko ne kartą sutelkti visas dvasios jėgas ir ištvermę.Šios milžiniškos pastangos buvo su kaupu atlygintos, kai nuo aukščiausios viršūnės atsivėrė galingi Himalajų ledynai, kuriuos matydama autorė jautėsi laimingesnė, nei nugalėjusi bet kurią kitą pasaulio viršūnę.
  Knygoje skaitytojai pamatys skirtumus tarp “romantiškojo alpinizmo” laikotarpio Himalajuose ir sparčiai žygiuojančios komercijos. Tačiau nepaisant visų technikos ir organizacinių pasiekimų, Everestas lieka aukščio, nežmoniškų pastangų, triumfo ir tragedijų simboliu alpinizme.
   

  500
  Mark Eveleigh "Borneo medžių karštligė"

  Bebaimis nuotykių ieškotojas Markas keliauja po vietas, kurios žemėlapiuose žymimos kaip “baltos dėmės”. Ši knyga - pasakojimas apie maliarijos persekiojamą ekspediciją į centrinę Borneo salos dalį. Markas meta iššūkį kartografams, traukdamas ieškoti “Borneo laukinių” - džiunglių gyventojų genties, kurios egzistenciją patvirtina tik mitai.
  Drauge su kelionės bičiuliu Polu jis irkluoja žemėlapyje nepažymėta upe į vadinamąjį dvasių pasaulio slėnį - ten, kur net žiauriausi salos “galvų kapotojai” prisibijodavo žengti. Perėję per kalnus, kuriuose nėra pabuvojęs joks kitas vakarietis, jie skverbiasi vis gylyn į kerštingas džiungles.
  Kelionėje jų laukia laivo sudužimas, maliarija, dizinterija, alkis ir badas, siurbėlės, nuovargis, prievartinis besaikis alkoholio vartojimas ir baisus šokolado ilgesys!
   

  500