Kelionių horizontai

Baltosios Užalajaus viršūnės

Visada be galo žavėjausi Baltuoju kalnu. Vien nuo žvilgsnio į jį atsirasdavo nepaaiškinamas tyrumo ir palaimos jausmas.

Vėsios atostogos Alandų salose

Manau, daugelio atsostogos prasideda nuo idėjos - šiais metais norėjosi aktyvių, vėsių (o kad būčiau žinojusi apie birželį Lietuvoje...), ir nebrangių atostogų. Kažkur pasąmonėje besisukančios mintys apie keistai skambantį žodį šcherai, mane ir užvaldė.

Chan Tengri

Chan Tengri (6995 m) - alpinistiniu žargonu paprasčiausiai “Chanas” - viršūnė Centriniame Tianšanyje. Oro sąlygos šiame rajone labai rūsčios, didelis apledėjimas, šalia visa eilė viršūnių virš 6000 m ir pats šiauriausias septyniatūkstantininkas - Pergalės viršūnė.

Dviračiais iš Klaipėdos į Vladivostoką

Laikas eina labai greitai... Dar vakar įspūdžiai iš paskutinės kelionės atrodė labai šviežūs, o jau rytoj nauja karta apie tai sužino tik kaip apie seniai, kažkada praeitame šimtmetyje įvykusį faktą… Mūsų kelionių draugas Egidijus Kazlaukis kalbėjosi su vienu iš 1960-ų metų dviračių žygio Klaipėda-Vladivostokas dalyviu Algimantu Knašu ir paskelbė įdomų rašinį. Egidijus mielai sutiko pasidalinti savo straipsniu, o Algirdas Vaicekauskas rašiniui iliustruoti perdavė nuotraukų iš Klaipėdos sportininkų namų archyvo.

Dėkojame už pagalbą Egidijui ir Algirdui!

Visiems skaitytojams linkime pasisemti įkvėpimo naujoms kelionėms!

Uralo dienoraštis

Poliarinis Uralas - neaukšti kalnai Rusijos šiaurėje. Aukščiausia viršūnė Pajeris nesiekia nei 1500 m. Šis rajonas visada labai domino žiemos žygių mėgėjus. Oro sąlygos kalnuose ir tundroje labai atšiaurios, tai rajonas su vienu didžiausiu pūgų skaičiumi metuose. Balandžio mėnesį Poliariniame Urale dar gili žiema, nors dienos jau ilgos ir saulė retkarčiais pasirodo.

Naujametinė dykumos saulė

Salala - miestas Omano sultonate Dofaro regione - nuostabi vieta praleisti mūsų drėgnas, šaltas žiemas. Baltas, švelnus, vėjo nuo Arabijos jūros pustomas smėlis, beveik alinanti saulė - mes, sušalę Lietuvos pajūryje, to ir norime. Nesame tokie ištvermingi, kad galėtume pereiti dykumą pėsčia, nešini kuprinėmis su vandeniu ar su kupranugariais, kaip rašytojas keliautojas Vilfredas Thesingeris knygoje “Arabijos smėlynai”. Darome paprasčiau, bet mums ne prasčiau - išsinuomojame visureigį trims naktims ir važiuojame ieškoti tylos, smėlio spalvų ir karščio ribų.